Co wpływa na wartość działki?

Bez względu na to, czy planujesz zakup, czy sprzedaż działki, na pewno będzie cię interesowała jej cena. Od czego zatem zależy wartość działki?

Najważniejszą kwestią przy wycenianiu działki jest jej lokalizacja. Ceny gruntów w różnych regionach Polski różnią się od siebie, a szczególnie wartościowe są działki w regionach turystycznych.

Na cenę działki wpływa także jej powierzchni. Po prostu im większa działka, tym więcej będziesz musiał za nią zapłacić przy zakupie. Jednocześnie więcej na niej zarobisz przy ewentualnej sprzedaży.

Poza tym na wartość działki wpływa to, czy posiada ona uzbrojenie, czy dopiero będziesz musiał o to zadbać. Dodajmy, że znaczenie ma także dostęp do drogi dojazdowej, która jest niezbędna przy budowie domu.

Ponadto cena gruntów zależy od najbliższego otoczenia. Jeśli miejsce, w którym położona jest działka, jest dobrze skomunikowane, a do tego w stosunkowo niedalekiej odległości znajdują się ważne punkty usługowe czy sklepy, wartość działki będzie wyższa.

Może Ciebie też zainteresować:

Mam nadzieję, że twoja przygoda z zakupem lub sprzedażą działki przebiegnie gładko. A jeśli masz jakieś wątpliwości, przejrzyj mojego bloga. Znajdziesz tam mnóstwo artykułów, które dostarczą ci niezbędnej wiedzy na temat zakupu, sprzedaży, a także utrzymania działki w dobrym stanie.

Masz już swoją działkę i planujesz postawić na niej dom? Zajrzyj do sekcji DOM, gdzie znajdziesz niezbędne porady dotyczące budowy domu.

Zobacz nasze inne artykuły!

Skąd wziąć projekt domu?

Stawiając dom, nie obejdziesz się bez projektu. W zależności od tego, jakim budżetem dysponujesz, możesz zdecydować się na uniwersalny

Na co zwrócić uwagę przy budowie domu?

Stawiając dom, warto postawić na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Choć mogą wydawać się

Dlaczego warto regularnie remontować dom?

Dom wykonany nawet z najlepszych materiałów trzeba od czasu do czasu wyremontować. Dzięki temu masz pewność